Panasonic Electronic Components ERJ-PA3D1652V
ERJ-PA3D1652V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3D1652V
Brief Description
RES SMD 16.5K OHM 0.5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3D1652V.pdf
Availability of ERJ-PA3D1652V
QUANTITY
ERJ-PA3D1652V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3D1652V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3D1652V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.5k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3D1652V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3D1652V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3D1652V Details Description
Related parts for ERJ-PA3D1652V
IC SUPERVISOR OD 4.39V SOT143 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 24SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER .4MM 40POS SMD datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
KIT EVAL PREDRIVER MOTR CTRL 3PH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS SKT datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M6 NYLON 97MM datasheet.pdf
Connector Socket 13 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM datasheet.pdf
750 TB PCB CONNECTOR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS PIN datasheet.pdf