Panasonic Electronic Components ERJ-PA3D2051V
ERJ-PA3D2051V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3D2051V
Brief Description
RES SMD 2.05K OHM 0.5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3D2051V.pdf
Availability of ERJ-PA3D2051V
QUANTITY
ERJ-PA3D2051V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3D2051V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3D2051V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.05k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3D2051V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3D2051V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3D2051V Details Description
Related parts for ERJ-PA3D2051V
FUSE GLASS 1.5A 125VAC datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 220 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 600MA 80 MOHM datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR GT13 ACCESSORY datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 1W DO216 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
PACKING, PLUG ASSY. 10POS.,2.5MM datasheet.pdf