Panasonic Electronic Components ERJ-PA3D2102V
ERJ-PA3D2102V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3D2102V
Brief Description
RES SMD 21K OHM 0.5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3D2102V.pdf
Availability of ERJ-PA3D2102V
QUANTITY
ERJ-PA3D2102V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3D2102V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3D2102V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3D2102V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3D2102V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3D2102V Details Description
Related parts for ERJ-PA3D2102V
IC 16-BIT D/A CONVERTER 16-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP PGA 4MHZ 16CDIP datasheet.pdf
CORD PATCH BANANA PLUG 4" WHITE datasheet.pdf
IC VIDEO SWITCH DUAL SPDT 16QSOP datasheet.pdf
FUSE F/A DIAZED DII 10A 500V EUR datasheet.pdf
CONN FIBER SC PLUG SMPLX 127UM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
BOX S STEEL 12.05"L X 12.05"W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
TRANS L-BAND LDMOS 500W SOT539B datasheet.pdf