Panasonic Electronic Components ERJ-PA3D2212V
ERJ-PA3D2212V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3D2212V
Brief Description
RES SMD 22.1K OHM 0.5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3D2212V.pdf
Availability of ERJ-PA3D2212V
QUANTITY
ERJ-PA3D2212V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3D2212V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3D2212V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHot New Technologies
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3D2212V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3D2212V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3D2212V Details Description
Related parts for ERJ-PA3D2212V
RES SMD 56 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
LED YELLOW WATER CLEAR 6MM SMD datasheet.pdf
CHOKE COMPENSATED 3MH 16A QUAD datasheet.pdf
RES SMD 4.53K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MINI TOPLED SUPER-RED datasheet.pdf
E(LIQI) AC SERVO MOTOR datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 868MA 391 MOHM datasheet.pdf