Panasonic Electronic Components ERJ-PA3D2260V
ERJ-PA3D2260V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3D2260V
Brief Description
RES SMD 226 OHM 0.5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3D2260V.pdf
Availability of ERJ-PA3D2260V
QUANTITY
ERJ-PA3D2260V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3D2260V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3D2260V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)226
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3D2260V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3D2260V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3D2260V Details Description
Related parts for ERJ-PA3D2260V
IC COMPARATOR QUAD VOLT 14-DIP datasheet.pdf
IC TRUCK INTERFACE 8 SOIC datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.187" (4.75mm), 0.205" (5.21mm) Crimp datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 16V X7R 0612 datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 16.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 56POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 4K 5% 0603 datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 250MSPS 64 VQFN datasheet.pdf
MX150 UNSEAL 2 CKT M FD CP W/O C datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 450VDC RADIAL datasheet.pdf