Panasonic Electronic Components ERJ-PA3D22R6V
ERJ-PA3D22R6V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3D22R6V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 22.6 OHM 0.5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3D22R6V.pdf
Availability of ERJ-PA3D22R6V
QUANTITY
ERJ-PA3D22R6V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3D22R6V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3D22R6V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHot New Technologies
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.6
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3D22R6V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3D22R6V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3D22R6V Details Description
Related parts for ERJ-PA3D22R6V
RES ARRAY 4 RES 68K OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 56POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
IC CONVERTER USB datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 25POS datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 3W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 76POS .100" DUAL ENTRY datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf