Panasonic Electronic Components ERJ-PA3D24R3V
ERJ-PA3D24R3V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3D24R3V
Brief Description
RES SMD 24.3 OHM 0.5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3D24R3V.pdf
Availability of ERJ-PA3D24R3V
QUANTITY
ERJ-PA3D24R3V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3D24R3V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3D24R3V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHot New Technologies
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.3
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3D24R3V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3D24R3V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3D24R3V Details Description
Related parts for ERJ-PA3D24R3V
RES 39 OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV TRANS W/BASE 8SMD datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.8-3.6V 7W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125" datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
STD POLY MOLDED PARTS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf