Panasonic Electronic Components ERJ-PA3D26R1V
ERJ-PA3D26R1V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3D26R1V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 26.1 OHM 0.5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3D26R1V.pdf
Availability of ERJ-PA3D26R1V
QUANTITY
ERJ-PA3D26R1V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3D26R1V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3D26R1V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHot New Technologies
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.1
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3D26R1V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3D26R1V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3D26R1V Details Description
Related parts for ERJ-PA3D26R1V
RES 25.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 2.5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 9POS datasheet.pdf
POT 5.0K OHM THUMBWHEEL CERM ST datasheet.pdf
SWITCH KNOB ILLUM 2POS DPST YEL datasheet.pdf
CABLE CAT6A 8COND 23AWG 1000' datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 1.2A 320 MOHM TH datasheet.pdf
SR BTS TT 59 20 ASY datasheet.pdf
RES 3M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf