Panasonic Electronic Components ERJ-PA3D2871V
ERJ-PA3D2871V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3D2871V
Brief Description
RES SMD 2.87K OHM 0.5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3D2871V.pdf
Availability of ERJ-PA3D2871V
QUANTITY
ERJ-PA3D2871V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3D2871V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3D2871V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.87k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3D2871V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3D2871V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3D2871V Details Description
Related parts for ERJ-PA3D2871V
RES ARRAY 9 RES 390K OHM 10SIP datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER 30V 1.5A 8-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 107K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
PIANO STYLE DIP SWITCH datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 1.25MSPS DL 20-TQFN datasheet.pdf
CAP CER 7.7PF 50V S2H 0603 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
BKWY HEADER 30 SAU 10POS datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf