Panasonic Electronic Components ERJ-PA3D3093V
ERJ-PA3D3093V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3D3093V
Brief Description
RES SMD 309K OHM 0.5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3D3093V.pdf
Availability of ERJ-PA3D3093V
QUANTITY
ERJ-PA3D3093V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3D3093V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3D3093V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)309k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3D3093V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3D3093V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3D3093V Details Description
Related parts for ERJ-PA3D3093V
MOSFET N-CH 20V 6.5A 6-TSOP datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 18-75VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 100PS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
DIE MTR 300 datasheet.pdf
CONN HDR 66POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL. TYP A, AFS 2, TU datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 16POS datasheet.pdf