Panasonic Electronic Components ERJ-PA3D3243V
ERJ-PA3D3243V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3D3243V
Brief Description
RES SMD 324K OHM 0.5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3D3243V.pdf
Availability of ERJ-PA3D3243V
QUANTITY
ERJ-PA3D3243V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3D3243V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3D3243V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)324k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3D3243V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3D3243V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3D3243V Details Description
Related parts for ERJ-PA3D3243V
RES SMD 25.5K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 41POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 120VWM 193VC SMB datasheet.pdf
RES SMD 2.13KOHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 5VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 17.8K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TOOL INSERTION TWEEZER 22D GA datasheet.pdf
CONN 37POS F R/A datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADPTR 12V 19.2W datasheet.pdf