Panasonic Electronic Components ERJ-PA3D3301V
ERJ-PA3D3301V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3D3301V
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 0.5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3D3301V.pdf
Availability of ERJ-PA3D3301V
QUANTITY
ERJ-PA3D3301V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3D3301V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3D3301V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3D3301V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3D3301V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3D3301V Details Description
Related parts for ERJ-PA3D3301V
IC REG LDO 3.3V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
FUSE GLASS 750MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
TERM RING VYL 8AWG #10 datasheet.pdf
CONN RING TONGUE STR 26-22AWG datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X6MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
RES 16K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 15COND 16AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 2.4A 80 MOHM TH datasheet.pdf
IC FLASH 512MBIT 85NS TFBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.37K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf