Panasonic Electronic Components ERJ-PA3D3403V
ERJ-PA3D3403V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3D3403V
Brief Description
RES SMD 340K OHM 0.5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3D3403V.pdf
Availability of ERJ-PA3D3403V
QUANTITY
ERJ-PA3D3403V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3D3403V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3D3403V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)340k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3D3403V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3D3403V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3D3403V Details Description
Related parts for ERJ-PA3D3403V
IC DECODER DUAL BIN 1-4 16-CDIP datasheet.pdf
CONN PLUG 26 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 120POS .8MM DUAL SMT datasheet.pdf
MCU ARM 32BIT 128K FLASH 64BGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 562K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 384KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
CAP CER 4.1PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.3 OHM 1% 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf