Panasonic Electronic Components ERJ-PA3D3403V
ERJ-PA3D3403V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3D3403V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 340K OHM 0.5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3D3403V.pdf
Availability of ERJ-PA3D3403V
QUANTITY
ERJ-PA3D3403V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3D3403V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3D3403V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHot New Technologies
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)340k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3D3403V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3D3403V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3D3403V Details Description
Related parts for ERJ-PA3D3403V
KNOB FOR 12.5W RHEOSTAT datasheet.pdf
SWITCH PUSH 6PST 5A 250V datasheet.pdf
RES SMD 9.76K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 68K OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
LED ACRICH NEU WHITE 4500K 4SMD datasheet.pdf
RES 909K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf