Panasonic Electronic Components ERJ-PA3D3901V
ERJ-PA3D3901V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3D3901V
Brief Description
RES SMD 3.9K OHM 0.5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3D3901V.pdf
Availability of ERJ-PA3D3901V
QUANTITY
ERJ-PA3D3901V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3D3901V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3D3901V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3D3901V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3D3901V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3D3901V Details Description
Related parts for ERJ-PA3D3901V
FIXED IND 33UH 13.5A 17 MOHM TH datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 12A 8ULTRASO datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 160W datasheet.pdf
RES 27K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
COLLET NUT FOR FGG.XB. datasheet.pdf
1.27 HD SMT SHRD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 28V 10W datasheet.pdf
RES 430K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf