Panasonic Electronic Components ERJ-PA3D4420V
ERJ-PA3D4420V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3D4420V
Brief Description
RES SMD 442 OHM 0.5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3D4420V.pdf
Availability of ERJ-PA3D4420V
QUANTITY
ERJ-PA3D4420V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3D4420V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3D4420V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)442
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3D4420V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3D4420V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3D4420V Details Description
Related parts for ERJ-PA3D4420V
FERRULE INS VNL AWG20 GY 5/8" datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 32.4 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZHV3 PG16 datasheet.pdf
RES SMD 517 OHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 360MA 390 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN IDC SOCKET 16POS datasheet.pdf