Panasonic Electronic Components ERJ-PA3D4642V
ERJ-PA3D4642V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3D4642V
Brief Description
RES SMD 46.4K OHM 0.5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3D4642V.pdf
Availability of ERJ-PA3D4642V
QUANTITY
ERJ-PA3D4642V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3D4642V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3D4642V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)46.4k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3D4642V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3D4642V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3D4642V Details Description
Related parts for ERJ-PA3D4642V
SOLDER RA 60/40 14AWG 1LB datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
IC POT DIGITAL 1-WIRE 100K CSP datasheet.pdf
HDR RA SR .100 DP datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
PWR HDR RA THOLE GOLD 30POS datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
NUT M4 NYLOC SS datasheet.pdf
HAT SUPPORT datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
1500UF 200V 35X50MM 85C 12000H datasheet.pdf