Panasonic Electronic Components ERJ-PA3D4643V
ERJ-PA3D4643V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3D4643V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 464K OHM 0.5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3D4643V.pdf
Availability of ERJ-PA3D4643V
QUANTITY
ERJ-PA3D4643V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3D4643V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3D4643V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHot New Technologies
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)464k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3D4643V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3D4643V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3D4643V Details Description
Related parts for ERJ-PA3D4643V
IC CNTRL PWM SYNC SWITCH 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 5.23K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC 12 BIT DAC P/O 20-TSSOP datasheet.pdf
RES 620K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 40POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 50V R2H 0402 datasheet.pdf
WIRELESS DEVICE SERVER 2 PORT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf