Panasonic Electronic Components ERJ-PA3D75R0V
ERJ-PA3D75R0V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3D75R0V
Brief Description
RES SMD 75 OHM 0.5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3D75R0V.pdf
Availability of ERJ-PA3D75R0V
QUANTITY
ERJ-PA3D75R0V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3D75R0V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3D75R0V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3D75R0V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3D75R0V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3D75R0V Details Description
Related parts for ERJ-PA3D75R0V
CAP ALUM 10UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 190MA 1.8 OHM SMD datasheet.pdf