Panasonic Electronic Components ERJ-PA3D9091V
ERJ-PA3D9091V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3D9091V
Brief Description
RES SMD 9.09K OHM 0.5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3D9091V.pdf
Availability of ERJ-PA3D9091V
QUANTITY
ERJ-PA3D9091V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3D9091V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3D9091V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.09k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3D9091V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3D9091V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3D9091V Details Description
Related parts for ERJ-PA3D9091V
RES 10M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS DUAL SMD GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 1.6A 65.3 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 1.33 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
RES 787 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
RES SMD 4.7M OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC TXRX CAN ENH FAULT-TOL 14SOIC datasheet.pdf
RJ45 NO SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 20% 100VDC AXIAL datasheet.pdf