Panasonic Electronic Components ERJ-PA3D9092V
ERJ-PA3D9092V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3D9092V
Brief Description
RES SMD 90.9K OHM 0.5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3D9092V.pdf
Availability of ERJ-PA3D9092V
QUANTITY
ERJ-PA3D9092V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3D9092V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3D9092V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)90.9k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3D9092V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3D9092V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3D9092V Details Description
Related parts for ERJ-PA3D9092V
DINBC 1/1 STR REC LF CNR datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR AIRFLOW AMP 200 SLPM datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 500KSPS 10-MSOP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 150MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES SMD 5.76 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.0043UF 5% 1000VDC AXI datasheet.pdf