Panasonic Electronic Components ERJ-PA3F1102V
ERJ-PA3F1102V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3F1102V
Brief Description
RES SMD 11K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3F1102V.pdf
Availability of ERJ-PA3F1102V
QUANTITY
ERJ-PA3F1102V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3F1102V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3F1102V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3F1102V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3F1102V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3F1102V Details Description
Related parts for ERJ-PA3F1102V
HEATSINK CPU 21MM SQ W/DBL TAPE datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 18POS datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 36-SSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HEADER 42POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
CABLE 2COND 12AWG BLACK 250' datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS PIN datasheet.pdf
Connector Receptacle USB - micro AB 3.0, Super Speed 10 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
4700UF 10V 22X25MM 105C 5000H datasheet.pdf