Panasonic Electronic Components ERJ-PA3F1431V
ERJ-PA3F1431V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3F1431V
Brief Description
RES SMD 1.43K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3F1431V.pdf
Availability of ERJ-PA3F1431V
QUANTITY
ERJ-PA3F1431V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3F1431V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3F1431V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3F1431V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3F1431V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3F1431V Details Description
Related parts for ERJ-PA3F1431V
CONN ECONOSEAL PLUG 3POS BLACK datasheet.pdf
IC INTERFACE CTLR POE-PD 8-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
LED DURIS E5 WARM WHT 3500K 4SMD datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf