Panasonic Electronic Components ERJ-PA3F1432V
ERJ-PA3F1432V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3F1432V
Brief Description
RES SMD 14.3K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3F1432V.pdf
Availability of ERJ-PA3F1432V
QUANTITY
ERJ-PA3F1432V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3F1432V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3F1432V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3F1432V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3F1432V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3F1432V Details Description
Related parts for ERJ-PA3F1432V
FERRITE CHIP 470 OHM 100MA 0603 datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP INV 8VSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 18-36VIN +/-05V datasheet.pdf
CONN FML 180POS 6ROW SMD GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10% 10V 1411 datasheet.pdf
RES 56 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 240W datasheet.pdf
CONN RECEPT 160POS 0.8MM PCB datasheet.pdf