Panasonic Electronic Components ERJ-PA3F1472V
ERJ-PA3F1472V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3F1472V
Brief Description
RES SMD 14.7K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3F1472V.pdf
Availability of ERJ-PA3F1472V
QUANTITY
ERJ-PA3F1472V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3F1472V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3F1472V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3F1472V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3F1472V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3F1472V Details Description
Related parts for ERJ-PA3F1472V
RES SMD 26.1 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN FEMALE CONTACT 14-18AWG TIN datasheet.pdf
CONN SPADE SPRING SHORT 22-16AWG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 63A 700VAC datasheet.pdf
CAP FILM 3UF 5% 480VAC QC TERM datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE 1000 UH 25% datasheet.pdf
PT 1 5/S YE datasheet.pdf
TV 55C 55#20 SKT RECP datasheet.pdf
330UF 50V 11X32 85C AXI datasheet.pdf