Panasonic Electronic Components ERJ-PA3F1743V
ERJ-PA3F1743V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3F1743V
Brief Description
RES SMD 174K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3F1743V.pdf
Availability of ERJ-PA3F1743V
QUANTITY
ERJ-PA3F1743V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3F1743V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3F1743V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)174k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3F1743V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3F1743V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3F1743V Details Description
Related parts for ERJ-PA3F1743V
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A 20DSO datasheet.pdf
CONN HEADR 60POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 19 POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC FPGA 188 I/O 256BGA datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
Connector Socket 35 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf