Panasonic Electronic Components ERJ-PA3F17R4V
ERJ-PA3F17R4V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3F17R4V
Brief Description
RES SMD 17.4 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3F17R4V.pdf
Availability of ERJ-PA3F17R4V
QUANTITY
ERJ-PA3F17R4V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3F17R4V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3F17R4V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3F17R4V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3F17R4V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3F17R4V Details Description
Related parts for ERJ-PA3F17R4V
CONN HSNG CARDEDGE 6 DL POS .156 datasheet.pdf
CABLE GLAND 3/8" NPT PLAST IP68 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES 13.7 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf
GRND RES RELAY ETHERNET-DC SUP datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 25A 32VAC 63VDC datasheet.pdf
RES CHAS MNT 34.8 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS BOX MNT SKT SLD datasheet.pdf