Panasonic Electronic Components ERJ-PA3F2100V
ERJ-PA3F2100V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3F2100V
Brief Description
RES SMD 210 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3F2100V.pdf
Availability of ERJ-PA3F2100V
QUANTITY
ERJ-PA3F2100V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3F2100V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3F2100V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)210
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3F2100V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3F2100V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3F2100V Details Description
Related parts for ERJ-PA3F2100V
LIGHT ENG FLARE 2W GRN W/LENS datasheet.pdf
CAP CER 5000PF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
FUSE BLOK BLT DWN 500V 100A CHAS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 18POS STRGHT PINS datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
RES 1.6K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 1.25KVDC RADIAL datasheet.pdf
RES 15 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf