Panasonic Electronic Components ERJ-PA3F2491V
ERJ-PA3F2491V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3F2491V
Brief Description
RES SMD 2.49K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3F2491V.pdf
Availability of ERJ-PA3F2491V
QUANTITY
ERJ-PA3F2491V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3F2491V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3F2491V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.49k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3F2491V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3F2491V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3F2491V Details Description
Related parts for ERJ-PA3F2491V
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.8MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:10 166MHZ 20SSOP datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 50KHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
CAP TANT 0.068UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 470 OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 24 OLIVE datasheet.pdf
LD 4MM P-P SILIC .75 150CM BLUE datasheet.pdf