Panasonic Electronic Components ERJ-PA3F27R4V
ERJ-PA3F27R4V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3F27R4V
Brief Description
RES SMD 27.4 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3F27R4V.pdf
Availability of ERJ-PA3F27R4V
QUANTITY
ERJ-PA3F27R4V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3F27R4V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3F27R4V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3F27R4V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3F27R4V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3F27R4V Details Description
Related parts for ERJ-PA3F27R4V
IC LEVEL SHIFTER QUAD L-H 16-DIP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 36POS GOLD datasheet.pdf
IC DAC 8BIT DUAL PARALL 16-TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 6.3A 11.6 MOHM datasheet.pdf
CONN MAGJACK 4PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
CONN HDR 8POS VERT 2MM TIN T/H datasheet.pdf
RES 8.5 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 1.27MM SMT AU 50POS datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS .100" GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
MICRO 15 F 10" YEL JACKS datasheet.pdf