Panasonic Electronic Components ERJ-PA3F27R4V
ERJ-PA3F27R4V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3F27R4V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 27.4 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3F27R4V.pdf
Availability of ERJ-PA3F27R4V
QUANTITY
ERJ-PA3F27R4V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3F27R4V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3F27R4V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHot New Technologies
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3F27R4V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3F27R4V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3F27R4V Details Description
Related parts for ERJ-PA3F27R4V
TERM BLOCK HDR 17POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 88.7 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
PTC-FUSE SMD (1812) datasheet.pdf
RES SMD 634K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
OSC VCXO 35.328MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 5% 30V AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
GIGA-MINIMC, TX/SSLX-SM1550/LONG datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS INLINE SKT datasheet.pdf
10 MHz to 3 GHz VGA with 60 dB Gain Control Range IC datasheet.pdf