Panasonic Electronic Components ERJ-PA3F31R6V
ERJ-PA3F31R6V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3F31R6V
Brief Description
RES SMD 31.6 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3F31R6V.pdf
Availability of ERJ-PA3F31R6V
QUANTITY
ERJ-PA3F31R6V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3F31R6V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3F31R6V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)31.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3F31R6V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3F31R6V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3F31R6V Details Description
Related parts for ERJ-PA3F31R6V
HOLDER BATTERY 1CELL 9V ALUM datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 1A 63VAC/VDC 2SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
CONN FPC VERT 9POS 1.00MM PCB datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 583 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
32-PORT CAT5 KVM OVER IP SWITCH datasheet.pdf
RF CONNECT. 1./2.3 datasheet.pdf
4700UF 80V 30X40MM 85C 5000H datasheet.pdf