Panasonic Electronic Components ERJ-PA3F4220V
ERJ-PA3F4220V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3F4220V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 422 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3F4220V.pdf
Availability of ERJ-PA3F4220V
QUANTITY
ERJ-PA3F4220V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3F4220V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3F4220V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHot New Technologies
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3F4220V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3F4220V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3F4220V Details Description
Related parts for ERJ-PA3F4220V
CONN HEADER VERT 5POS PCB TIN datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 11POS datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 40POS .050" datasheet.pdf
MOSFET 30V 50A NFETU8FL datasheet.pdf
OPTICAL FINGER MOTION SENSOR datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 3.01M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PAC-S300-SD15 CBL ASSY datasheet.pdf
Connector Socket 33 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf