Panasonic Electronic Components ERJ-PA3F4640V
ERJ-PA3F4640V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3F4640V
Brief Description
RES SMD 464 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3F4640V.pdf
Availability of ERJ-PA3F4640V
QUANTITY
ERJ-PA3F4640V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3F4640V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3F4640V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)464
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3F4640V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3F4640V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3F4640V Details Description
Related parts for ERJ-PA3F4640V
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44MQFP datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 38POS SGL 30GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 31.6 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 3.81MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 15D M22 datasheet.pdf
CAP FILM 750 PF 10% 2000VDC AXIA datasheet.pdf