Panasonic Electronic Components ERJ-PA3F47R0V
ERJ-PA3F47R0V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3F47R0V
Brief Description
RES SMD 47 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3F47R0V.pdf
Availability of ERJ-PA3F47R0V
QUANTITY
ERJ-PA3F47R0V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3F47R0V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3F47R0V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3F47R0V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3F47R0V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3F47R0V Details Description
Related parts for ERJ-PA3F47R0V
IC REG CTRLR PWM CM 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 7POS 1MM SMD datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
RES 90 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 487 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN FPC TOP 5POS 1MM SMD R/A datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 50V SC88 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.47 OHM 5% 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf