Panasonic Electronic Components ERJ-PA3F4872V
ERJ-PA3F4872V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3F4872V
Brief Description
RES SMD 48.7K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3F4872V.pdf
Availability of ERJ-PA3F4872V
QUANTITY
ERJ-PA3F4872V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3F4872V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3F4872V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)48.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3F4872V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3F4872V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3F4872V Details Description
Related parts for ERJ-PA3F4872V
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC DGTL POT 2CH 50K 14TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
RES 23.2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 267 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.5V 3-USP datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
TERM BLK SIDE ENTRY 8POS 2.54MM datasheet.pdf