Panasonic Electronic Components ERJ-PA3F6803V
ERJ-PA3F6803V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3F6803V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 680K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3F6803V.pdf
Availability of ERJ-PA3F6803V
QUANTITY
ERJ-PA3F6803V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3F6803V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3F6803V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHot New Technologies
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3F6803V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3F6803V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3F6803V Details Description
Related parts for ERJ-PA3F6803V
TRIMMER 50 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ7 PG29 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 16TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 25V X7R 1210 datasheet.pdf
CABLE SPT-2 PLUG TO PIGTAIL datasheet.pdf
RES 698 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
DIODE SW 3A 50V 150NS DO-214AB datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
STD POLY MOLDED PARTS datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 115VAC TERM datasheet.pdf