Panasonic Electronic Components ERJ-PA3F69R8V
ERJ-PA3F69R8V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3F69R8V
Brief Description
RES SMD 69.8 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3F69R8V.pdf
Availability of ERJ-PA3F69R8V
QUANTITY
ERJ-PA3F69R8V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3F69R8V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3F69R8V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3F69R8V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3F69R8V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3F69R8V Details Description
Related parts for ERJ-PA3F69R8V
RES SMD 274 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT PROG 125KHZ 28TSSOP datasheet.pdf
KIT COMPLETE AUTOMOTIVE FUSE datasheet.pdf
IC TRIPLE VIDEO DAC 8BIT 44QFP datasheet.pdf
RES SMD 255K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC COMPARATOR OD 8-SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 30 OHM 14DIP datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG RED SHLD 1000' datasheet.pdf
SENS PROX M30 10MM AC2W-NO datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP CER 30PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf