Panasonic Electronic Components ERJ-PA3F7151V
ERJ-PA3F7151V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3F7151V
Brief Description
RES SMD 7.15K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3F7151V.pdf
Availability of ERJ-PA3F7151V
QUANTITY
ERJ-PA3F7151V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3F7151V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3F7151V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.15k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3F7151V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3F7151V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3F7151V Details Description
Related parts for ERJ-PA3F7151V
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
SENSOR MAGNETC SPST MINI AMP MTE datasheet.pdf
CAP CER 330PF 3KV X7R 1812 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 80MHZ RRO SC70-6 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 20.7A TO-262 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
INSERT MALE 64POS SCREW datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 21POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
5.00MM EURO PLUG VERT ME RWE GRN datasheet.pdf