Panasonic Electronic Components ERJ-PA3F78R7V
ERJ-PA3F78R7V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3F78R7V
Brief Description
RES SMD 78.7 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3F78R7V.pdf
Availability of ERJ-PA3F78R7V
QUANTITY
ERJ-PA3F78R7V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3F78R7V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3F78R7V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)78.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3F78R7V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3F78R7V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3F78R7V Details Description
Related parts for ERJ-PA3F78R7V
RES SMD 73.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle 82 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
TOOLS PROTURN INSUL 8PC W/POUCH datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
STEEL INNER PANEL datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV OPEN DRAIN datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf