Panasonic Electronic Components ERJ-PA3F9101V
ERJ-PA3F9101V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3F9101V
Brief Description
RES SMD 9.1K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3F9101V.pdf
Availability of ERJ-PA3F9101V
QUANTITY
ERJ-PA3F9101V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3F9101V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3F9101V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3F9101V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3F9101V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3F9101V Details Description
Related parts for ERJ-PA3F9101V
JUMPER-H1504TR/A3048G/X 3" datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 500MA 125V datasheet.pdf
IC COUNTER RIPPLE 7STAGE 14SOIC datasheet.pdf
RES 1.56K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 3A DO201AD datasheet.pdf