Panasonic Electronic Components ERJ-PA3J184V
ERJ-PA3J184V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3J184V
Brief Description
RES SMD 180K OHM 5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3J184V.pdf
Availability of ERJ-PA3J184V
QUANTITY
ERJ-PA3J184V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3J184V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3J184V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3J184V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3J184V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3J184V Details Description
Related parts for ERJ-PA3J184V
IC PROM SER 1M 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 402K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 110MA 4 OHM SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
OSC XO 7.3728MHZ CMOS SMD datasheet.pdf