Panasonic Electronic Components ERJ-PA3J220V
ERJ-PA3J220V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3J220V
Brief Description
RES SMD 22 OHM 5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3J220V.pdf
Availability of ERJ-PA3J220V
QUANTITY
ERJ-PA3J220V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3J220V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3J220V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3J220V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3J220V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3J220V Details Description
Related parts for ERJ-PA3J220V
IC OPAMP VFB 350MHZ 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 2.5KV X7R 1812 datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.235" 3MM 2LD datasheet.pdf
Z500 CABLE 4M datasheet.pdf
LABEL LPAX SERIES VOLT-AMPS datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 640MA 540 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
OSC XO 400.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
IC RECT BRIDGE 200V 0.5A HD DIP datasheet.pdf