Panasonic Electronic Components ERJ-PA3J393V
ERJ-PA3J393V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3J393V
Brief Description
RES SMD 39K OHM 5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3J393V.pdf
Availability of ERJ-PA3J393V
QUANTITY
ERJ-PA3J393V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3J393V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3J393V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3J393V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3J393V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3J393V Details Description
Related parts for ERJ-PA3J393V
IC BATTERY CHARGER LI-ION 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 6.19K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
BERGSTIK II SR RIGHT ANG datasheet.pdf
CONN COVER SHELL PLUG 30POS COAX datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN/PNP 6TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SCKTS datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 18POS 7.5MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 100A TO252-3-313 datasheet.pdf
CAP CER 7PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 13NH 1.24A 93 MOHM SMD datasheet.pdf