Panasonic Electronic Components ERJ-PA3J470V
ERJ-PA3J470V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3J470V
Brief Description
RES SMD 47 OHM 5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3J470V.pdf
Availability of ERJ-PA3J470V
QUANTITY
ERJ-PA3J470V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3J470V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3J470V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3J470V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3J470V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3J470V Details Description
Related parts for ERJ-PA3J470V
RES SMD 10 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 3.16KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.2A USP4 datasheet.pdf
SHIELD KIT,2 MODULE,G-SERIES datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 440VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf