Panasonic Electronic Components ERJ-S02F17R4X
ERJ-S02F17R4X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S02F17R4X
Brief Description
RES SMD 17.4 OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-S02F17R4X.pdf
Availability of ERJ-S02F17R4X
QUANTITY
ERJ-S02F17R4X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S02F17R4X
Internal Part NumberEIS-ERJ-S02F17R4X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S02F17R4X
Related LinksERJ-S0, ERJ-S02F17R4X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S02F17R4X Details Description
Related parts for ERJ-S02F17R4X
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 9A HLD AMMO datasheet.pdf
SENS ACCEL X-AXIS +/-50G 16-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 68000UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
KK 100 HDR POL VERT 12POS datasheet.pdf