Panasonic Electronic Components ERJ-S02F19R1X
ERJ-S02F19R1X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S02F19R1X
Brief Description
RES SMD 19.1 OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-S02F19R1X.pdf
Availability of ERJ-S02F19R1X
QUANTITY
ERJ-S02F19R1X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S02F19R1X
Internal Part NumberEIS-ERJ-S02F19R1X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S02F19R1X
Related LinksERJ-S0, ERJ-S02F19R1X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S02F19R1X Details Description
Related parts for ERJ-S02F19R1X
PANEL ALUMINUM 19" WHITE TEXTURE datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 250MW SOT883 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.048V SOT23-3 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 VERT TH HDR DR 15AU datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5700K 2SMD datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 8 IN 8 OUT 24V datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 39MA 27 OHM SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 300MW 5.1V SOT23-3 datasheet.pdf