Panasonic Electronic Components ERJ-S02F3163X
ERJ-S02F3163X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S02F3163X
Brief Description
RES SMD 316K OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-S02F3163X.pdf
Availability of ERJ-S02F3163X
QUANTITY
ERJ-S02F3163X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S02F3163X
Internal Part NumberEIS-ERJ-S02F3163X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)316k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S02F3163X
Related LinksERJ-S0, ERJ-S02F3163X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S02F3163X Details Description
Related parts for ERJ-S02F3163X
HDI PIN ASSY 4 ROW 440 POS datasheet.pdf
IC REG BCK SEPIC 5V 1.5A 16TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 15A 125V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS SNAP-IN SKT datasheet.pdf
DIODE STD REC 1600V 75A 3PH datasheet.pdf
CABLE 10POS .100 JUMPER 9 INCH datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf