Panasonic Electronic Components ERJ-S02F4222X
ERJ-S02F4222X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S02F4222X
Brief Description
RES SMD 42.2K OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-S02F4222X.pdf
Availability of ERJ-S02F4222X
QUANTITY
ERJ-S02F4222X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S02F4222X
Internal Part NumberEIS-ERJ-S02F4222X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)42.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S02F4222X
Related LinksERJ-S0, ERJ-S02F4222X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S02F4222X Details Description
Related parts for ERJ-S02F4222X
ADAPTER 18-DIP BD W/ZIF SOCKET datasheet.pdf
CABLE TEST BNC MALE-BNC MALE 36" datasheet.pdf
KNOB BLK GLOSS.925"DIA.125"SHAFT datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 150MHZ 16SO datasheet.pdf
TVS DIODE 40.2VWM 64.8VC DO15 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
TRANSDCR VLTGE 0-500VAC AVRG RMS datasheet.pdf
RES 475K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 10V SOT23-3 datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 36POS datasheet.pdf