Panasonic Electronic Components ERJ-S02F7152X
ERJ-S02F7152X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S02F7152X
Brief Description
RES SMD 71.5K OHM 1% 1/10W 0402
Datasheet Download
ERJ-S02F7152X.pdf
Availability of ERJ-S02F7152X
QUANTITY
ERJ-S02F7152X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S02F7152X
Internal Part NumberEIS-ERJ-S02F7152X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)71.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S02F7152X
Related LinksERJ-S0, ERJ-S02F7152X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S02F7152X Details Description
Related parts for ERJ-S02F7152X
CONN HEADR BRKWAY .100 11POS R/A datasheet.pdf
RES SMD 63.4KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK ISO VM 20TSSOP datasheet.pdf
FUSE 315A 690V 000/80 AR UC datasheet.pdf
Crystal 8.0000MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -40°C - 125°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
IC OPAMP GP 215MHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125" datasheet.pdf